اسپورتگاه المپیکو بی‌صبرانه در انتظار یک معجزه دیگر است این در حالی است که هواداران متعصب لیورپول هم با نتیجه خوبی که در دیدار رفت کسب کرده اند در انتظار صعودی راحت به فینال هستند.

به گزارش ماه تو دی، نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب با انجام یک دیدار به پایان خواهد رسید که در آن رم در اسپورتگاه خانگی خود از لیورپول پذیرایی می‌کند.
کوروسوی امید برای رمونتادا (بازگشت) دیگر
این دیدار در حالی برگزار می شود که لیورپول در دیدار رفت توانست جشنواره گل به راه اندازد و با نتیجه ۵ بر دو برابر حریف ایتالیایی خود به پیروزی برسد تا امید زیادی برای صعود به فینال داشته باشد.
اما آیا رم می‌تواند  امیدوار به صعود به فینال باشد؟ فوتبال بازی غیرقابل پیش‌بینی است و احتمال هر نتیجه‌ای در آن وجود دارد. رم در مرحله قبل توانست یک شگفتی بزرگ را خلق کند و بارسلونا را با سه گل در اسپورتگاه المپیکو شکست دهد تا به نیمه نهایی راه پیدا کند.
اما آیا لیورپول هم بارسلونا است؟ تیم یورگن کلوپ یک تفاوت آشکار با بارسلونا دارد و آن این که هر چند صلاح عملکرد درخشانی در این تیم داشته اما به هیچ وجه لیورپول وابسته به این بازیکن مصری نیست و قرمز پوشان آنفیلد را با وجود ضعف آشکاری که در خط دفاعی دارند می‌تواند نمونه یک تیم کامل دانست و این باعث می‌شود تا کار شاگردان دی فرانچسکو برای پیروزی در این دیدار و جبران نتیجه دیدار رفت سخت باشد.
در نظرسنجی که سایت  Extra sport انجام داد ۶۷ درصد از شرکت کنندگان  براین باور بودند که رم قادر به جبران نتیجه ۵ بر دو دیدار رفت نیست و این لیورپول است که به فینال راه پیدا می کند.
لیورپول در ابتدای فصل شکست ۵ بر صفر برابر منچستر سیتی را تجربه کرد اما تیم کلوپ نسبت به ابتدای فصل بسیار بهتر شده است و با عملکرد درخشان مثلث خط حمله این تیم و البته جذب فان دایک توانست در هر دو دیدار رفت و برگشت یک چهارم برابر سیتی به پیروزی برسد و با اقتدار به نیمه نهایی راه پیدا کند تا نشان دهد که با تیم متزلزل دور رفت تفاوت زیادی کرده است و زدن ۵ گل به این تیم بسیار سخت است.

سلاح رم برای تکرار معجزه

رم برای صعود به فینال لیگ قهرمانان اروپا نیاز به معجزه‌ای دیگر دارد. بهترین راه برای رقم زدن این معجزه گل زود هنگام در اسپورتگاه المپیکو است.
رم اگر می‌خواهد امیدوار به صعود به فینال لیگ قهرمانان اروپا باشد باید بتواند با حمایت هواداران خودی گل نخست را خیلی زود به ثمر رساند. همه نگاه‌های هواداران رم در این دیدار به ادن ژکو است؛ بازیکنی بوسنیایی که بیش‌ترین سهم را در صعود رم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا داشته است.
ژکو در هر دو دیدار رفت و برگشت برابر بارسلونا موفق به گلزنی شد. او در دیدار رفت برابر لیورپول هم توانست دروازه این تیم را باز کند و اگر در دیدار برگشت بتواند گل زود هنگامی به ثمر رساند تیم ایتالیایی می‌تواند امیدوار به صعود و جبران نتیجه دیدار رفت باشد.

دیداری برای صلاح

بدون شک چهره ویژه و خاص دیدار برگشت لیورپول برابر رم، محمد صلاح خواهد بود؛ فرعون مصری که در جدال رفت همه کاره میدان بود و یک تنه باعث شد تا تیم سابقش شبی کابوس‌وار را پشت سر گذارد.
صلاح در دیدار رفت توانست دو گل به ثمر رساند و دو پاس گل بدهد. او بهترین بازیکن لیگ برتر انگلیس است و در صدر جدول بهترین گلزنان جای دارد. این ستاره مصری انگیزه لازم برای درخشش برابر رم را دارد. او اگر بتواند با لیورپول قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند این شانس را دارد که توپ طلا را به دست آورد و به امپراطوری مسی و رونالدو پایان دهد.
صلاح بعد از جدایی از چلسی راهی رم شد و توانست با پیراهن این تیم عملکرد خوبی از خود نشان دهد و در بین هواداران تیم ایتالیایی هم از محبوبیت بالایی برخوردار است. او در دیدار رفت با وجود آن که دو گل به ثمر رساند اما به احترام تیم پیشین خود خوشحالی نکرد و باید منتظر استقبال خوب هواداران رم از این بازیکن بود.
 

ترس و وحشت در ایتالیا
هم رم و هم لیورپول هواداران متعصب با چاشنی آشوب‌گری و جنجال دارند و جدال رفت دو تیم در بندر لیورپول هم به جنجال کشیده شد و یک نفر هم در نتیجه آن کشته و چندین نفر زخمی شدند.
هواداران رم  در صفحات مجازی هواداران لیورپول را تهدید به رقم زدن شبی جهنمی برای‌شان کرده‌اند. پلیس شهر رم تدابیر امنیت شدیدی برای این دیدار در نظر گرفته است و قبل از این دیدار اعلام کرده که تمام قهوه خانه از ترس جمع شدن هواداران لیورپول در آن‌ها در شب بازی تعطیل خواهند بود.
 

محک دوباره کاتتاچو برابر فوتبال هجومی مرد آلمانی
در دیدار رفت رم که با دی فرانچسکو توانست مسی و هم تیمی هایش را از کار اندازد برابر لیورپول عملکرد ناامید کننده‌ای از خود نشان داد و ۵ گل دریافت کرد.

در آن دیدار ژسوس مامور مهار محمد صلاح شده بود اما این بازیکن اصلا نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و اعجوبه مصری توانست هر کاری که دوست دارد در زمین انجام دهد.
فوتبال دفاعی ایتالیا بار دیگر آزمونی سخت برابر بهترین خط حمله فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا خواهد داشت. لیورپول توانسته در فصل جاری ۳۸ گل به ثمر رساند و با درخشش مثلث مرگبار خود صلاح، فرمینیو و سادیو مانه تهدیدی جدی برای هر تیمی است.
آیا بازهم رم می‌تواند با درخشش خط دفاعی خود ریمونتادای دیگر را در اسپورتگاه المپیکو رقم زند یا معجزه تنها یک بار برای جالوروسی رخ می دهد و خط حمله تیم ایتالیایی بازهم آتش بازی خواهد کرد. باید منتظر این دیدار حساس و سراسر هیجانی ماند.
انتهای پیام

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

مدیرعامل ب

مدیرعامل باشگاه ملی‌حفاری با بیان این‌که ادامه همکاری با علاسوند […]

سردار آزمو

روزنامه اسپانیایی مارکا معتقد است که سردار آزمون می تواند […]

نوشاد عالم

نوشاد عالمیان موفق به صعود به جدول اصلی تور جهانی […]

حضور نیمار

مهاجم برزیلی پاری سن ژرمن پس از دوران مصدومیتش به […]

فتاحی: برای

مسئول مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: برای تغییر زمان […]

RSS not configured

Sponsors