مهدی ترابی یکی از بازیکنانی است که مدتها است مورد نظر برانکو و پرسپولیس است.با وجود آنکه بارها سرخ پوشان برای جذب این بازیکن اقدام کرده اند اما هر بار با پاسخ منفی سایپا مواجه شده اند.

اگرچه مهدی ترابی همراه با تیم‌ملی در روسیه به سر می‌برد، اما او در تهران یکی از مهم‌ترین سوژه‌های نقل‌وانتقالاتی محسوب می‌شود.

خبرگزاری فوتبال ایران ماه تو دی دات کام :

در این میان بیشتر از همه هواداران پرسپولیس پیگیر وضعیت مهدی ترابی هستند و مشتاق‌اند این بازیکن سرخپوش شود. حالا دیگر همه می‌دانند که خود ترابی هم به پرسپولیس علاقه‌مند است و دلش می‌خواهد برای این تیم بازی کند. با این وجود موانع بزرگی در مسیر این انتقال وجود دارد که قطعا مهم‌ترین آنها محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکن است. به‌طور کلی وضعیت ترابی بسیار پیچیده است. برای شرح این پیچیدگی به چند نکته توجه کنید.

در برخی پیج‌ها و کانال‌های هواداری پرسپولیس شایعه شده ترابی فقط ۶ماه دیگر با سایپا قرارداد دارد؛ بنابراین اگر پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس باز شود او با اعمال فشار روی مدیران سایپا در همین ابتدای فصل رضایتنامه‌اش را برای حضور در جمع قرمزها خواهد گرفت. این در حالی است که چنین موضوعی صحت ندارد. ترابی اواخر خرداد پارسال رسما قراردادش را به مدت دو سال با سایپا تمدید کرد. بنابراین او تا پایان لیگ هجدهم بازیکن این باشگاه محسوب می‌شود.

فکر پرسپولیسی شدن ترابی در فاصله بین دو نیم‌فصل و اتمام محرومیت سرخپوشان را هم از سرتان بیرون کنید، چرا که به لطف قهرمانی استقلال در جام‌حذفی، سایپا امسال در لیگ قهرمانان آسیا حاضر است و از قضا فصل جدید این مسابقات از زمستان آغاز خواهد شد. پس محال است علی دایی مجوز جدایی ترابی را صادر کند.

شایعه شده ترابی به مدیران سایپا گفته اگر مجوز حضورش در پرسپولیس را صادر نکنند، خودش را سرباز می‌کند و از این تیم می‌رود. این موضوع هم غیرمنطقی به‌نظر می‌رسد، چرا که با واگذاری تراکتورسازی به بخش خصوصی، ترابی اگر بخواهد خودش را سرباز کند باید به لیگ یک برود و برای فجر‌سپاسی بازی کند. به علاوه او در این مقطع می‌تواند منتظر پیشنهادهای احتمالی پس از جام‌جهانی بنشیند و از کشور خارج شود. همچنین این امیدواری وجود دارد که زمستان امسال با قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا، به‌راحتی کارت معافیت او صادر شود. هرطور که به موضوع نگاه کنیم، سرباز شدن ترابی در این مقطع به‌سود او نیست و این بازیکن نمی‌تواند مدیران سایپا را با این حربه تحت فشار بگذارد.

مهدی ترابی قطعا گزینه خوبی برای پرسپولیس است، اما سرخپوشان لااقل در این پست امید عالیشاه و سیامک نعمتی را دارند. بنابراین شاید برای آنها بهتر باشد هزینه مالی، زمانی و قدرت چانه‌زنی‌شان را بیشتر معطوف به جذب جایگزینی برای محسن مسلمان کنند؛ بازیکنی مثل سروش رفیعی که باشگاه باید برای آماده ماندن او در نیم‌فصل اول چاره‌ای بیندیشد. پس منطقا ترابی اولویت اول قرمزها نیست.

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

فوری ؛ گزار

دو تیم پرسپولیس و السد از ساعت ۱۸:۳۰ روز سه […]

فوری ؛ گزار

دو تیم پرسپولیس و السد از ساعت ۱۸:۳۰ روز سه […]

آماده باش م

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی […]

راموس از سو

شنبه‌ شب برای رئال مادرید شبی بود که هواداران این […]

شکست امامی

نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود در […]

RSS not configured

Sponsors