استاندار البرز گفت: در تلاش هستیم یک سالن اختصاصی به اسپورتکاران رشته‌های نابینایان اختصاص دهیم تا بخشی از نیاز فضای تمرین آنها حل شود.

به گزارش ماه تو دی، محمد علی نجفی در نشست اولین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی گلبال بانوان نابینا و کم بینا اعزامی به مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا که امروز شنبه نهم تیر ماه در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد؛ اظهار کرد: مدال آوری نابینایان در رشته‌های مختلف اسپورتی باعث اهتزاز پرچم ایران در جهان می‌شود و هیچ افتخاری بالاتر از  این نیست.

وی ادامه داد: روشندلان نور چشم جامعه هستند و مسئولان باید با تمام توان برای حمایت از آنها گام بردارند. در تلاش هستیم یک سالن اختصاصی به اسپورتکاران رشته‌های نابینایان اختصاص دهیم تا بخشی از نیاز فضای تمرین آنها حل شود.

وی ابراز کرد: اسپورتکاران نابینا به امکانات و زیرساخت‌های ویژه‌ای نیاز دارند و باید مسئولان دست به دست هم دهند تا مشولات آنها مرتفع شود.

در بخش دیگری از  این جلسه مدیرکل اسپورت و جوانان البرز با اشاره به تلاش برای تخصیص سالنی برای تمرین اسپورتکاران نابینای استان گفت: تلاش می‌کنیم تا یک ماه آینده سالنی برای این اسپورتکاران اختصاص داده شود.

نجفی بیان کرد: متاسفانه سرانه اسپورتی در البرز ۳۸ سانتیمترمربع است و این نشان می‌دهد هم اسپورتکاران عادی و هم معلول با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. با وجود همه محدودیت‌ها امسال یک زمین چمن مصنوعی برای نابینایان در استان به بهره‌برداری رسیده است.

غفرانی اظهار کرد: برای تمرین رشته‌های بدنسازی و وزنه‌برداری نابینایان از سالن‌های بخش خصوصی سانس گرفته شده تا این افراد به راحتی بتوانند اسپورت حرفه‌ای خود را ادامه دهند.

وی گفت: از آنجایی که اسپورتکاران معلول و به ویژه نابینایان به امکانات ویژه‌ای نیاز دارند با توجه به محدودیت‌های اعتباری و زیرساختی تامین نیازهای آنها به راحتی امکان پذیر نیست ولی اداره کل اسپورت و جوانان با تمام توان برای ایجاد بستر مناسب برای ادامه اسپورت حرفه‌ای اسپورتکاران این حوزه اقدام می‌کند.

انتهای پیام

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

بارسلونا م

یک رسانه اسپانیایی احتمال بازگشت نیمار به نوکمپ را قوت […]

ماجرای است

حواشی تیم امید گویی تمام شدنی نیست و هر روز […]

منشا ؛ گادو

سرمربی تیم ملی که به نظر می رسید شب آرامی […]

کفاشیان: بر

سرپرست کمیته فوتسال می‌گوید هزینه سفر به برزیل حدود ۷۰۰ […]

اخبار ویژه

عناوین روزنامه ابرار ورزشی پنجشنبه ۲۶ مهر به شرح زیر […]

RSS not configured

Sponsors