جام جهانی 2018 روسیه

مرحله یک چهارم پایانی جام جهانی ۲۰۱۸ از جمعه ۱۵ تیر ۹۷ آغاز می شود و ۸ تیم باقیمانده برای حضور در مرحله نیمه نهائی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

خبرگزاری فوتبال ایران ماه تو دی دات کام :

نزدیک به سه چهارم تیمهای حاضر در این جام جهانی حذف شده اند که در بین آنها می توانیم از آلمان با چهار مقام قهرمانی و آرژانتین با دو مقام و اسپانیا با یک مقام قهرمانی در جام جهانی و پرتغال آخرین قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۶ یاد کرد. ضمن آن که تیمهایی چون ایتالیا با چهار مقام قهرمانی و هلند فینالیست سه دوره جام جهانی نتوانستند در مرحله نهایی این مسابقات حاضر باشند و شاید به نوعی باید اذعان داشت که جام بیست و یکم حکایت تازه ای از جغرافیای جدید فوتبال را در حالی بیان می کند که هنوز تیمهای آفریقایی نتوانسته اند در هیچ دوره ای به مرحله چهار تیم نهایی رسیده و از تیمهای آسیایی یک بار تیم کره جنوبی در زمره چهار تیم آخر در سال ۲۰۰۲ بود که همگان به یاد دارند که چگونه ایتالیا و اسپانیا قربانی این حضور ناعادلانه یکی از میزبانان آن جام جهانی در جمع چهار تیم شدند.

باری نگاهی به هشت تیم مرحله یک چهارم نهایی می افکنیم و به آمارها و نوستالژی های تاریخی می اندیشیم.

روسیه / کرواسی

نبرد شرق اروپا را در این بازی شاهد خواهیم بودیم . تیم ملی روسیه برای چهارمین جام جهانی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروری حضور دارد و هیچ افتخار خاصی ندارد اما آنها میزبان هستند و میزبانی همواره امتیاز بزرگی برای تیمها بوده است و سعی دارند که با استفاده از حربه های تدافعی خاص فوتبال این نقطه جغرافیائی فوتبال که ماحصل نظم تیمی و قدرت بدنی است به مقابله تیمی بروند که زمانی آنها ( بخوانید یوگسلاوی ) را برزیل اروپا و شاید برزیل شرق اروپا می نامیدند.

کرواسی سابقه پنج حضور در جام جهانی دارد و صاحب یک عنوان سومی در سال ۱۹۹۸ شده است . کروات ها تیمی هستند که با استفاده از سرعت و تکنیک فردی و بی گمان نظم مشترک فوتبال شرق اروپا علاقمند هستند که بار دیگر نیمه نهایی و شاید دیدار نهائی را تجربه کنند!

اروگوئه / فرانسه

اروگوئه برای سیزدهمین بار است که به جام جهانی آمده است . آنها سهمیه آمریکای جنوبی هستند اما فوتبالشان بیشتر شبیه فوتبال شرق اروپا است .آنها موقعیت طلب به نوعی آرژانتین دهه ۹۰ را به یاد می آورند . مردان فیروزه ای پوش اروگوئه دو عنوان قهرمانی جهان در سالهای اولیه جام جهانی را دارند و در سال ۲۰۱۰ یه جمع چهار تیم برتر رسیده اند .

فرانسه برای چهاردهمین بار است که به جام جهانی آمده است. به یاد داشته باشیم فرانسوی ها با مردی به نام ژول ریمه ایده جام جهانی را واقعی کردند .آنها یک بار قهرمان جام جهانی شده اند و بسیاری علاقمند هستند که به نیمه نهایی و حتی فینال بروند . آنها در یورو ۲۰۱۶ در عین ناباوری فینال را باختند و شاید حالا به دنبال جبران باشند.

انگلیس/ سوئد

انگلیس را ابداع کنندگان فوتبال نوین می دانند اما اتفاق جالب اینجا است که آنها فقط هفت بار به جام جهانی آمده اند و چون فرانسه و اسپانیا تک قهرمانی آنها در روزگاری بوده است که میزبان بازیها هم بوده اند!
آنها تیم جوانی دارند اما سالهای دوری از کسب افتخار اعتماد به نفس آنها را با وجود ستارگان جوانشان کم نشان می دهد و شاهد این ماجرا در بازی های این تیم در برابر بلژیک و کلمبیا بودیم .

سوئد برای یازدهمین بار است که به جام جهانی می آیند و حتی یک بار در سال ۱۹۵۸ به فینال رسیده اند و آن هم به زمانی مربوط می شود که میزبان جام جهانی بوده اند .
سوئدی ها تیم یک پارچه و با قدرت بدنی بالای مردمان اسکاندیناوی هستند و ممکن است برای انگلیسی ها تولید دردسر کنند.

برزیل / بلژیک

برزیل پر افتخار ترین تیم جام جهانی با کسب پنج عنوان قهرمانی است و تنها تیمی است که در همه دوره های جام جهانی شرکت داشته است . آنها چون بیشتر اوقات ، ستاره های فراوانی دارند و بازی به بازی بهتر می شوند اما حریفشان بلژیکی است که می تواند بازی تماشایی یک چهارم نهایی طلایی پوشان با فرانسوی ها در سال ۱۹۸۶ را از بعد جنگ ستارگان تکرار کنند.

بلژیکی ها تیم با سابقه جام جهانی با سابقه سیزده بار حضور هستند و یک عنوان چهارمی در سال ۱۹۸۶ جام جهانی را دارند.
آنها ستارگان بی مانندی دارند و می توانند بار دیگر نیمه نهائی را تجربه کنند.

به انتظار می نشینیم …

تورج عاطف – خبرگزاری ماه تو دی

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

فوری ؛ گزار

دو تیم پرسپولیس و السد از ساعت ۱۸:۳۰ روز سه […]

فوری ؛ گزار

دو تیم پرسپولیس و السد از ساعت ۱۸:۳۰ روز سه […]

آماده باش م

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی […]

راموس از سو

شنبه‌ شب برای رئال مادرید شبی بود که هواداران این […]

شکست امامی

نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود در […]

RSS not configured

Sponsors