مدیرکل امور مشترک فدراسیون های وزارت اسپورت و جوانان گفت: با حمایت‌های وزیر اسپورت و جوانان از حوزه مدیریتی فدراسیون کشتی و تلاش‌های دوستانمان در این فدراسیون، شاهد موفقیت های خوب کشتی در عرصه ها و رده های مختلف سنی هستیم.

به گزارش ماه تو دی و به نقل از پایگاه خبری وزارت اسپورت و جوانان سید محمد شروین اسبقیان در خصوص حضور در مراسم استقبال از قهرمانان تیم های رده های سنی مختلف کشتی اظهار داشت: این اسپورت در زندگی و سنت های ما ایرانیان به قدری ریشه دوانده که تبدیل به یک اسپورت ملی شده است و افتخار آفرینی ها و سوابقی که کشتی در اسپورت ایران دارد قابل مقایسه به سایر رشته ها نیست، بر این اساس کشتی در اولویت وزارت اسپورت و جوانان در دولت تدبیر و امید نیز قرار دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با حمایت های وزیر اسپورت و جوانان از حوزه مدیریتی فدراسیون کشتی، شاهد موفقیت های خوب کشتی در عرصه ها و رده های مختلف سنی هستیم که اخیرا قهرمانی نوجوانان فرنگی و آزاد در مسابقات جهانی و قهرمانی جوانان کشتی آزاد و فرنگی در آسیا نشان از تلاش های بی وقفه فدراسیون و حمایت وزارت اسپورت و جوانان دارد و ما را به آینده کشتی کشور به ویژه در المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ امیدوار می کند.

اسبقیان با اشاره به بازدید هفته گذشته خود و داورزنی معاون توسعه اسپورت قهرمانی از اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی، گفت: در این بازدید داورزنی و با رئیس فدراسیون کشتی دیدار کرد و رسول خادم نیز گزارشی از وضعیت آماده سازی تیم ها را ارائه داد. در مجموع ما وضعیت اماده سازی تیم های کشتی برای بازی های آسیایی جاکارتا را بسیار خوب ارزیابی می کنیم و با پشتوانه سازی خوبی که فدراسیون کشتی انجام داده است می توانیم به کسب افتخار در المپیک های بعدی نیز امیدوار باشیم.

وی با بیان این که سیاست وزارت اسپورت و جوانان حمایت از رشته های مدال آور به ویژه کشتی است، افزود: وزیر اسپورت و جوانان نیز توجه ویژه ای به کشتی دارد و در حالت فعلی تمام تلاش حوزه های مدیریتی اسپورت کشور این است که بتوانیم در بازی های آسیایی جاکارتا جایگاه خوبی کسب کنیم.

اسبقیان با بیان این که حضور مسئولین وزارت اسپورت و جوانان و کمیته ملی المپیک در اردوها و مراسم استقبال از قهرمانان کشتی، نشان از اهمیت بالای کشتی این رشته ملی و هویت و شناسنامه اسپورت ایران، دارد، افزود: امروز هم با افتخار و با عشق و علاقه فراوان و با دستور وزیر اسپورت و جوانان در راستای ایجاد انگیزه برای جوانان، به استقبال از دلاور مردان جوان کشتی به همراه مدیرکل دفتر استعدادیابی وزات اسپورت و جوانان در فرودگاه امام خمینی(ره) رفتیم. امیدوارم موفقیت های کشتی و سایر رشته های اسپورتی ادامه داشته باشد.

مدیرکل امور مشترک فدراسیون ها گفت: فعالیت های اردویی فدراسیون ها به صورت جدی ارزیابی می شود و با همت، تلاش، همدلی و آرامشی که در دو سال اخیر در اسپورت کشور شاهد هستیم، امیدواریم در جاکارتا نتایج در خور شان اسپورت کشور بگیریم.

وی با بیان این که همه فدراسیون ها پاداش قهرمانانشان را پرداخت کرده اند افزود: با دستور وزیر اسپورت و جوانان بازنگری آئین نامه پاداش قهرمانان در دستور کار قرار گرفت و مراحل اولیه آن انجام شده و قرار است پس از کارشناسی های لازم به تایید وزیر اسپورت و جوانان برسد تا پاداش سال ۹۷ قهرمانان با ائین نامه اصلاح شده پرداخت شود.

اسبقیان توضیح داد: پاداش قهرمانان در دو بخش تسهیلاتی و مالی تنظیم شده است که در بخش اول، تسهیلات دانشگاهی، خدمت سربازی، اشتغال به کار، حمایت صندوق قهرمانان و تسهیلات المپین ها قرار دارد و در بخش مالی شرایط و روند اهدای پاداش ها بر اساس مجوز شورای برون مرزی وزارت اسپورت و جوانان پرداخت می شود که به سه بخش الف) رشته هایی که در منشور المپیک از آن ها نام برده شده ب) رشته هایی که المپیکی نیستند ولی در بازی های آسیایی حضور دارند و ج) رشته های اسپورت های خاص مثل اسپورت های پهلوانی، بیماران خاص، ناشنوایان و … تقسیم شده است.

وی افزود: اشکالاتی در آئین نامه پاداش قهرمانان وجود داشت که در حال رفع آن هستیم و رویکرد ما در این اصلاح توجه ویژه به رشته های المپیکی است و بقیه رشته ها در سطوح بعدی دیده می شوند. اسبقیان همچنین از اصلاح آئین نامه استخدام قهرمانان با دستور وزیر اسپورت و جوانان خبر داد و گفت: این آئین نامه هم در حال اصلاح است تا تسهیلات اشتغال هم برای اسپورتکاران پارالمپیکی، ناشنوایان، المپیکی ها و قهرمانی جهان که مورد تایید (IOC) است چه در رشته های انفرادی و چه در رشته های تیمی تعلق بگیرد.

انتهای پیام

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

آلگری سرمر

ماکسیمیلیانو آلگری سرمربی جوان تیم فوتبال یوونتوس به شایعه بازگشت […]

حسن یزدانی

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران و دارنده مدال های طلای […]

عکس؛ چهار س

مارک آندره تراشتگن در غیاب لیونل مسی نقش به سزایی […]

فینالیست‌

با برگزاری دیدارهای نیمه نهایی ۴ وزن دوم کشتی آزاد […]

پرسپولیس ؛

دو تیم پرسپولیس و السد در دور برگشت لیگ قهرمانان […]

RSS not configured

Sponsors