دارنده مدال برنز جهان و طلای آسیا با بیان این که از تصمیم شورای فنی برای انتخابش به عنوان آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در بازی‌های آسیایی هیچ اطلاعی نداشته است، گفت: امیدوارم از پس این مسئولیت سنگین به خوبی برآیم.

علیرضا کریمی در گفت‌وگو با ماه تو دی، درباره انتخابش به عنوان آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی، اظهار کرد: این مسئولیتی است که بر گردن من افتاده است و امیدوارم که بتوانم از پس این مسئولیت سنگین با کسب بهترین نتیجه‌ در بازی‌های آسیایی برآیم و مردم را خوشحال کنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کادر فنی تیم‌ ‌ملی پیش از این موضوع وی را در جریان این تصمیم قرار داده است یا خیر؟ گفت‌: هیچ صحبتی در این باره نداشته‌ایم و من انتخابم به عنوان وزن ۹۷ کیلوگرم در بازی‌های آسیایی را از طریق سایت‌های خبری مطلع شدم. به‌ هر حال تصمیمی است که شورای فنی پس از بررسی‌های لازم اتخاذ کرده است و مسئولیت سنگینی است که بر عهده من گذاشته شده است، اما من قبل از آن هیچ اطلاعی از این موضوع نداشتم.

کریمی در ادامه‌ گفت‌وگو با ماه تو دی، در پاسخ به این سوال که برخی از منتقدان این تصمیم شورای فنی معتقد هستند که تغییر وزن مجدد او طی مدت زمان اندک منطقی نیست، اظهار کرد: من پیش از این که در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی می گرفتم ۹۱ تا ۹۲ کیلوگرم وزن طبیعی‌ام بود. ترجیح خودم این است که با توجه به شرایط فیزیکی و شکل کشتی‌ گرفتنم با حریفان سنگین‌تر از خودم می‌توانم خیلی بهتر کشتی بگیرم، چرا که نسبت به آنها سرعتی‌تر هستم و چابکی‌ام از حریفان سنگین وزن بیشتر است. همچنین به لحاظ تنفسی نیز می‌توانم بهتر از آنها عمل کنم. در اردوهای تیم‌ ‌ملی هم زمانی که با کشتی‌گیران یک وزن بالاتر از خودم کشتی می‌گیرم خیلی راحت با آنها مبارزه می‌کنم  و می‌توانم از حریفانم امتیاز بگیرم. بنابراین امیدوارم این تصمیم به کسب نتیجه‌ خوب منجر شود.

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، در پاسخ به این سوال که آیا پس از بازی‌های آسیایی در همین وزن ۹۷ کیلوگرم به کار خود ادامه‌ خواهد داد یا قصد دارد به وزن ۹۲ کیلوگرم باز گردد، خاطر نشان کرد: برای این که در این وزن ادامه‌ دهم باید وزنی در حدود ۹۴ کیلوگرم داشته باشم. نمی دانم پس از بازی‌های آسیایی در این وزن باقی می مانم و یا به وزن ۹۲ کیلوگرم باز می گردم. باید دید شرایط به چه شکلی خواهد بود. باید در بازی‌های آسیایی برای نخستین بار در این وزن کشتی بگیرم تا  پس از آن بهترین تصمیم را در این زمینه  بگیرم. فعلا نمی‌توانم درباره این موضوع اظهار نظر نهایی داشته باشم.

کریمی در پایان با تاکید بر این که به عنوان یک کشتی‌گیر وظیفه دارد تحت هر شرایطی تمرکزش بر روی کسب بهترین نتیجه‌ باشد، گفت‌: هدفم کشتی گرفتن است و این نیز تصمیمی است که کادر فنی تیم‌ ‌ملی گرفته است و من با حرف‌های دیگر کاری ندارم و سعی می‌کنم تمام تمرکزم بر روی تمرین و کشتی‌ باشد. این مسئولیت سنگینی است که سعی می‌کنم از پس آن بر آیم.

انتهای پیام

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

بارسلونا م

یک رسانه اسپانیایی احتمال بازگشت نیمار به نوکمپ را قوت […]

ماجرای است

حواشی تیم امید گویی تمام شدنی نیست و هر روز […]

منشا ؛ گادو

سرمربی تیم ملی که به نظر می رسید شب آرامی […]

کفاشیان: بر

سرپرست کمیته فوتسال می‌گوید هزینه سفر به برزیل حدود ۷۰۰ […]

اخبار ویژه

عناوین روزنامه ابرار ورزشی پنجشنبه ۲۶ مهر به شرح زیر […]

RSS not configured

Sponsors