افشین حیدری در واکنش به بخشنامه وزارت نفت مبنی بر کاهش سرمایه‌گذاری شرکت‌های تحت پوشش این وزارت‌خانه در اسپورت، گفت: من فکر می‌کنم این بخش‌نامه کمی با عجله نوشته شد و این آخرین ظلمی بود که وزارت نفت می‌توانست به مناطق نفت‌خیز داشته باشد.

مدیرکل اسپورت و جوانان خوزستان در گفت‌وگو با ماه تو دی، در واکنش به بخش‌نامه وزارت نفت مبنی بر کاهش سرمایه‌گذاری شرکت‌های تحت پوشش این وزارت در اسپورت که باتوجه به تعدد تیم‌های نفتی در خوزستان، این استان را در حوزه اسپورت دچار مشکلات بسیاری خواهد کرد، اظهارکرد: شرایط خوزستان با سایر استان‌ها متفاوت است و باتوجه به تعدد تیم‌های نفتی در این استان بهتر است که اگر آقای زنگنه، وزیرنفت برنامه‌ای برای صرفه‌جویی در مسایل اقتصادی دارد، این موضوع را در سیستم اداری خود به کار گیرد، نه این‌که از مسوولیت اجتماعی خود شانه خالی کند و بعد اسم آن را صرفه‌جویی اقتصادی بگذارد.

او بیان کرد: در هر سرزمینی که برای منابع انسانی آن هزینه شود، سرمایه‌گذاری است و هزینه کرد محسوب نمی‌شود. مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید داشته‌اند که برای منابع انسانی و پرورش انسان‌ها خوب که بتوانند به نظام و کشور خدمت کنند، اعتبار در نظر گرفته شود و این هزینه نیست و سرمایه‌گذاری است.

مدیرکل اسپورت و جوانان خوزستان گفت: من فکر می‌کنم این بخش‌نامه کمی با عجله نوشته شد و این آخرین ظلمی بود که وزارت نفت می‌توانست به مناطق نفت‌خیز داشته باشد. سال‌ها است که نفت خوزستان به عنوان اولین اعتبار زنده بودن نظام اقتصادی کشور هزینه می‌شود و بعد اگر آقای زنگنه این چند رشته اسپورتی را هم از استان بگیرد، آن موقع  چه صحبتی با مردم خوزستان خواهد داشت و می‌خواهد بگوید به خوزستان چه کمکی کرده است؟

وی تاکید کرد: در زمینه حل این مشکل رایزنی‌های خوبی از سوی وزیر اسپورت و استاندار خوزستان انجام شده است و حتما باید در این بخش‌نامه تجدیدنظر شود. هم‌چنین پیگیری‌های خوبی از سوی کمیسیون انرژی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است و امیدوارم مشکل هرچه زودتر برطرف شود و به نتایج خوبی برسیم.

به گزارش ماه تو دی، تقریبا ۲۰ روزی است که از دستور وزیر نفت مبنی بر این که شرکت های تحت پوشش وزارت نفت امسال تنها می‌توانند ۴۰ درصد بودجه سال ۹۶ را در اسپورت قهرمانی سرمایه‌گذاری کنند، می گذرد؛ تصمیمی که هر طور به آن نگاه شود به دلیل بودن شرکت‌های مناطق نفت خیز جنوب، ملی حفاری، پالایش نفت و پتروشیمی در خوزستان، تنها به ضرر اسپورت این استان است و می تواند ضربات جبران ناپذیری بر پیکره اسپورت خوزستان وارد کند.

انتهای پیام

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

فوری ؛ گزار

دو تیم پرسپولیس و السد از ساعت ۱۸:۳۰ روز سه […]

فوری ؛ گزار

دو تیم پرسپولیس و السد از ساعت ۱۸:۳۰ روز سه […]

آماده باش م

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی […]

راموس از سو

شنبه‌ شب برای رئال مادرید شبی بود که هواداران این […]

شکست امامی

نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران در نخستین مبارزه خود در […]

RSS not configured

Sponsors