دبیر فدراسیون تیروکمان از برپایی اردوی تدارکاتی برون مرزی برای تیم ملی تیروکمان در اردیبهشت خبر داد و گفت: تیم ملی تیروکمان در رشته‌های ریکرو و کامپوند زنان و مردان و نوجوانان برای برپایی اردوی تدارکاتی 20 روزه اردیبهشت‌ماه به کره جنوبی می‌رود.

رضا کیارستمی در گفت وگو با ماه تو دی، اظهار کرد: برای آمادگی تیم ملی تیروکمان جهت شرکت در بازیهای آسیایی جاکارتا اردوی تدارکاتی 20 روزه‌ای در کره جنوبی پیش‌بینی کردیم که قرار است تیم ملی به صورت تیم کامل و در رشته‌های ریکرو و کامپوند زنان و مردان و نوجوانان 10 اردیبهشت عازم کره جنوبی شود. البته این اعزام بستگی به تصمیم شورای برون مرزی دارد که مجوز این اعزام را بدهد یا خیر؟

وی با اشاره به لغو اعزام تیم ملی تیروکمان به مرحله نخست جام جهانی شانگهای چین در اردیبهشت ماه گفت: به دلیل تداخل مرحله نخست جام جهانی تیروکمان با مرحله نخست رنکینگ کشوری و انتخابی تیم ملی و همچنین اعزام تیم به کره جنوبی برای برپایی اردوی تدارکاتی، تیم در مرحله نخست جام جهانی که سوم اردیبهشت در شانگهای چین برگزار می‌شود، شرکت نمی‌کند و در مرحله دوم این رقابتها که اواخر اردیبهشت در آنتالیا ترکیه برگزار می‌شود، حضور پیدا خواهد کرد.

دبیر فدراسیون تیروکمان همچنین در خصوص دریافت ورودیه 80 هزار تومانی از کمانداران برای شرکت در مرحله نخست رنکینگ کشوری و انتخابی تیم ملی در بیرجند افزود: دریافت ورودیه از کمانداران برای شرکت در مرحله نخست رنکینگ کشوری و انتخابی تیم ملی که 6 و 7 اردیبهشت در بیرجند برگزار می‌شود، چیز جدیدی نیست و مدت 3 سال است که کمانداران برای شرکت در رنکینگ کشوری و انتخابی تیم ملی ورودیه پرداخت می‌کنند تا بتوانیم از طریق آن 30 درصد را برای تامین جوایز اسپورتکاران و 30 درصد برای کمک به برگزاری مسابقات و تامین هزینه داوران دریافت کنیم. به هر صورت دریافت ورودیه ارتباطی به انتخابی ندارد و از این ورودیه چیزی به حساب فدراسیون واریز نمی‌شود، بلکه کمکی به هیات‌های استانی است تا بتوانند بدون هیچ دغدغه‌ای میزبان برگزاری مسابقات باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا در زمان ریاست قبلی این ورودیه از کمانداران دریافت نمی‌شد، خاطرنشان کرد: در آن زمان چون تعداد اسپورتکاران کم بود و فدراسیون مشکلی برای برگزاری مسابقات نداشت، از کمانداران ورودیه‌ای برای شرکت در مسابقات دریافت نمی‌کردند اما الان شرایط به گونه‌ای است که فدراسیون قادر به تامین تمام هزینه‌ها نیست و باید از خود کمانداران هزینه‌ای دریافت شود تا هیات‌های استانی بتوانند مسابقات را به خوبی برگزار کنند.

کیارستمی همچنین درباره نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا و این که نفرات اعزامی چه زمانی مشخص خواهد شد، تصریح کرد: یکسال است که برنامه‌های خود را به کمیته ملی المپیک اعلام کردیم و در حال اجرای برنامه‌های جاکارتا هستیم، البته این که چه کسانی به بازیهای آسیایی اعزام خواهند شد باید بگویم بعداز برگزاری انتخابی تیم ملی در بیرجند، نفرات برتر به تیم ملی دعوت خواهند شد و سپس بعد از مشخص شدن نفرات اعزامی به جام جهانی ترکیه از بین کماندارانی که عملکرد موفقی در ترکیه داشته باشند، نفرات اعزامی به جاکارتا را در رشته‌های ریکرو و کامپوند اعلام خواهیم کرد. البته در بازیهای آسیایی تنها در بخش میکس و تیمی شرکت خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر امکان کسب مدال در بازیهای آسیایی جاکارتا وجود دارد، گفت: در تیم کامپوند امید زیادی برای کسب مدال داریم و در ریکرو مردان نیز وضعیت خوبی برای قرار گرفتن روی سکو داریم.

کیارستمی در پایان در خصوص حضور زهرا نعمتی در بازیهای آسیایی جاکارتا اظهار کرد: هر کمانداری که در انتخابی تیم ملی که در بیرجند برگزار می‌شود، شرکت کند و رکورد خوبی را بزند و وارد تیم ملی شود حضورش را برای شرکت در بازیهای آسیایی تضمین خواهد کرد. زهرا نعمتی نیز این شانس را دارد که با حضور در انتخابی تیم ملی، عضو تیم ملی تیروکمان شود و امکان شرکت در بازیهای آسیایی را پیدا کند.

انتهای پیام

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

منچسترسیتی

پپ گواردیولا تمام تلاش خود را خواهد کرد که هافبک […]

علی کریمی ؛

مصاحبه دوربین نود با علی کریمی سرمربی سپیدرود درباره اختلافاتش […]

دختران بسک

ترکیب نهایی تیم بسکتبال سه نفره بانوان برای اعزام به […]

احتمال باز

یک رسانه یونانی از جدایی ملی‌پوش ایرانی آاِک و بازگشتش […]

جلسه مشترک

رسول خادم اواخر هفته جاری برای دیدار با نناد لالوویچ […]

RSS not configured

Sponsors