مدیر کل اسپورت و جوانان استان یزد با اشاره به سهمیه در نظر گرفته شده برای ایجاد 30 خانه اسپورت روستایی در استان، از رایزنی‌های انجام شده برای افزایش این تعداد به 55 خانه خبر داد.

به گزارش ماه تو دی، «مسعود شریعتی» در مراسم افتتاح اولین خانه اسپورت روستایی شهرستان مهریز در روستای حسین آباد از توابع دهستان تنگ چنار از عزم دولت دوازدهم در محرومیت‌زدایی و توسعه روستاهای کشور تاکید کرد و گفت: وزارت اسپورت و وزارت کشور در تفاهم ‎‎نامه ای قصد توسعه و ترویج اسپورت در روستاهای کشور را دارند که سهم استان از این تفاهم ‎‎ نامه 30 روستا بود که با رایزنی های انجام شده و از محل اعتبارات وزارت اسپورت تعداد آن به 55 روستا افزایش یافته ولی امیدواریم که بتوانیم همه روستاهای استان را تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: سهمیه شهرستان مهریز 5 خانه اسپورت روستای است که به ترتیب در هفته ‎‎ های آینده به بهره‏‏برداری می ‎‎ رسد. با توجه به ضرورت مبارزه با مواد مخدر و همچنین دسترسی آسان همه مردم به ویژه جوانان و بانوان، این فضا آماده و تجهیز شده است.

زارع، معاون فرماندار هم با تشکر از پیگیریها برای به نتیجه رسیدن این خانه ‎‎های اسپورت، عنوان کرد: زمان بندی مناسب برای استفاده از فضای ایجاد شده و همچنین حفظ نظم و نظافت محل در اولویت است.

وی، پیوند این محل مذهبی به اسپورت را از نکات مثبت طرخ برشمرد و پیشنهاد داد که در شهرها هم چنین فضاهایی ایجاد شود.

این خانه اسپورت در حسینیه روستای حسین آباد در مساحت بالغ بر 600 متر مربع واقع شده و تجهیزات آن شامل دو دستگاه میز پینگ پنگ، یک دستگاه فوتبال دستی ، 2 عدد دارت استاندارد با وسایل مرتبط، 25 تخته تشک اسپورتی، 25 عدد طناب، 2 عدد صفحه شطرنج، 2 عدد میز و 4 عدد صندلی است.

انتهای پیام

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

نوشاد عالم

نوشاد عالمیان موفق به صعود به جدول اصلی تور جهانی […]

حضور نیمار

مهاجم برزیلی پاری سن ژرمن پس از دوران مصدومیتش به […]

فتاحی: برای

مسئول مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: برای تغییر زمان […]

ناصر حجازی

ویژه برنامه مرحوم ناصر حجازی در آستانه هفتمین سالگرد فوت […]

هوا را از م

تقریبا ۱۰ درصد از جغرافیای کشور ما تحت پوشش فرستنده […]

RSS not configured

Sponsors