بارسلونا با درخشش مسی رکورد ۳۹ بازی بدون شکست را در رقابت های لالیگا ثبت کرد

بارسلونا روز گذشته با برتری ۲-۱ بر والنسیا به رکورد ۳۹ بازی متوالی بدون شکست در لالیگا دست یافت.

خبرگزاری فوتبال ایران ماه تو دی دات کام :

بارسلونا شنبه در هفته‌ سی و دوم لالیگا دو بر یک برابر والنسیا پیروز شد و توانست رکورد ۳۹ بازی بدون شکست را به ثبت برساند. آبی‌اناری‌ها توانستند از رکورد سی و هشت ساله رئال سوسیداد عبور کنند. بدون شک لیونل مسی در این قضیه نقشی اساسی داشته است.

فوق ستاره آرژانتینی مانند سال‌های گذشته در بارسا درخشید و توانست در این ۳۹ هفته‌ بی شکستی بارسا در لالیگا، ۳۹ گل به ثمر برساند (میانگین بیش از یک گل در هر بازی چون او برخی از بازی‌ها را از دست داد). ستاره آبی‌اناری‌ها ۱۴ پاس گل نیز داد. او در این مدت در ۴۸.۶ درصد گل‌ها تاثیرگذار بوده است.

دیگر گلزن برتر تیم کاتالانی لوییس سوارز است. مهاجم اروگوئه‌ای به همراه مسی توانسته است ۶۷ گل از ۱۰۹ گل تیمش را به ثمر برساند. این دو بازیکن در ۶۱.۴ درصد گل‌ها تاثیرگذار بودند یعنی دو گل از هر سه گل به آن‌ها اختصاص داشته است.

در ثبت رکورد ۳۹ بازی بدون شکست مارک آندره تراشتگن نیز نقش برجسته‌ای داشته است. دروازه‌بان بارسلونا در ۱۹ بازی به حریفان اجازه گلزنی نداد.

در مجموع بارسا توانست بیش از یک سال (هشتم آوریل ۲۰۱۷ تا ۱۴ آوریل ۲۰۱۸ ) مغلوب تیمی در لالیگا نشود. هنوز چند هفته‌ به پایان لالیگا باقی‌ مانده است و شاگردان ارنستو والورده می‌توانند این رکورد را بهبود ببخشند.

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

مرگ اسکوبا

برزیل در نخستین فینال جام جهانی که با نتیجه بدون […]

برانکو گفت

گیشه اخبار داخلی ماه تو دی همه روزه به بررسی […]

قاسم‌پور:

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است با لغو دیدار تدارکاتی مقابل […]

آرزوی قلبی

گیشه اخبار داخلی ماه تو دی همه روزه به بررسی […]

درخشان: لژی

ملی‌پوش سابق ایران می‌گوید تیم ملی در کمتر از سه […]

RSS not configured

Sponsors