پیروز قربانی

پیروز قربانی کاپیتان پیشین استقلال تهران، در خصوص وضعیت وینفرد شفر در استقلال گفت: استقلال شفر را باید حفظ کند.

خبرگزاری فوتبال ایران ماه تو دی دات کام :

پیروز قربانی کاپیتان پیشین استقلال گفت:شفر را حفظ کنید و در جام‌حذفی قهرمان شوید.

پیروز قربانی همچنان دلسوزانه و نقادانه درباره تیم محبوبش حرف می‌زند. کاپیتان اسبق استقلال از اینکه این تیم در ماه‌های پایانی سال به شرایط مطلوب دست پیدا کرده، ابراز خشنودی می‌کرد ولی گفت این تیم باید در سال ۱۳۹۷ عادت بد دو فصل اخیرش را ترک کند!

استقلال را در سال ۱۳۹۶ چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال مثل همیشه تیم قدرتمند و خطرناکی بود ولی در برهه‌ای که سال قبل (۱۳۹۵) هم دچار بحران شده بود، باز به همان بحران و سردرگمی تاکتیکی دچار شد.

بیشتر در این‌باره توضیح می‌دهید؟

استقلال به همان اندازه که فصل شانزدهم لیگ برتر را بد استارت زد، در فصل جاری هم لیگ برتر را بد شروع کرد و به دلیل همین آغازهای بد بود که دستش از دو جام حتمی کوتاه ماند.

یعنی می‌توانست دو فصل اخیر به جای پرسپولیس قهرمان شود؟

البته که می‌توانست. استقلال در نیم‌فصل دوم فصل قبل قهرمان شد و بهترین تیم بود. این تیم اگر در ابتدای فصل قبل ۵، ۶ امتیاز از بازی‌هایی که از دست داد، می‌گرفت به جای پرسپولیس قهرمان می‌شد. الان هم به همین مشکل دچار است و باید باز هم به حال خود تأسف بخورد که نتوانسته امتیازات ابتدایی فصل را جمع کند تا در روزهای مهمی مانند الان به دردش بخورد.

پیشنهاد یا توصیه‌‌تان برای این تیم چیست؟

باید برای استقلال دعا کرد که در سال ۱۳۹۷ ترک عادت کند. متأسفانه این عادت که لیگ را بد استارت بزنیم و خوب تمام کنیم، برای استقلال نهادینه شده و باید این وضعیت را در سال جدید تغییر داد. حتم دارم با این اتفاق می‌توان به روزهای خوب گذشته برگشت و باز هم استقلال به قدرت اول لیگ برتر تبدیل شود.

شفر را باید حفظ کرد یا… ؟…

می‌توان با شفر این روند را ادامه داد ولی اگر شفر نبود، باز هم می‌توان با یک مربی خارجی در همین سطح یا بهتر کار کرد. الان بازیکنان تیم استقلال با شرایط فوتبالی خوبی در لیگ و آسیا حضور پیدا می‌کنند که نشان‌دهنده شعور تاکتیکی کلی تیم است. اگر شفر حفظ شود، بهترین اتفاق است چون تیم را شناخته، با کم و کاستی‌هایش آشناست و می‌تواند با برطرف کردن نقاط ضعف و قوت استقلال تیم را به قهرمانی سال بعد برساند.

در جام‌حذفی قهرمان می‌شود؟

حتماً این اتفاق می‌افتد. البته اگر تیم خونه به خونه را دست‌کم نگیرند! استقلال باید قهرمان شود تا از این نظر پیشرفت امسال تا پارسالش را نشان بدهد.

خبرورزشی

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

آلگری سرمر

ماکسیمیلیانو آلگری سرمربی جوان تیم فوتبال یوونتوس به شایعه بازگشت […]

حسن یزدانی

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران و دارنده مدال های طلای […]

عکس؛ چهار س

مارک آندره تراشتگن در غیاب لیونل مسی نقش به سزایی […]

فینالیست‌

با برگزاری دیدارهای نیمه نهایی ۴ وزن دوم کشتی آزاد […]

پرسپولیس ؛

دو تیم پرسپولیس و السد در دور برگشت لیگ قهرمانان […]

RSS not configured

Sponsors