کتایون خسرویار گفت: آکادمی‌های زیادی برای فوتبال بانوان داریم اما نیازمند تشکیل لیگ برتر و حضور باشگاه‌هایی هستیم که با هم بازی کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان و جوانان بانوان در گفت‌وگو با ماه تو دی در مورد لزوم تشکیل لیگ برتر برای رده‌های نوجوانان و جوانان گفت: باید یک لیگ برتر داشته باشیم. حتی باشگاه هایی داشته باشیم که بازیکنان به آنها پول بدهند تا بتوانند در آنها بازی کنند. مگر چقدر اسپانسر وجود دارد که هزینه‌های تیم‌ها را پرداخت کنند. باید جور دیگری فکر کنیم. تنها کشوری که به بازیکنان نوجوانش حقوق پرداخت می‌کند ایران است. تا دلتان بخواهد آکادمی در ایران هست که سعی می‌کنند از 10 سال به پایین با هم بازی کنند ولی ما باشگاه نداریم که با هم بازی کنند.

خسرویار به سختی انتخاب بازیکنان تیم ملی اشاره کرد و گفت: در ایران خیلی مسافرت می‌کنیم. باید همه جا را در نظر بگیریم که بتوانیم بازیکنان را پیداکنیم، چون یکی از قانون‌های فیفا این است که هیچ بازیکنی نباید عقب بماند به همین دلیل باید سعی کنیم همه جا را پیدا کنیم. دنبال بازیکنی نیستم که در بهترین تیم بازی می‌کند بلکه بازیکنی را می‌خواهم که در یک تیم درجه دو و سه بازی می‌کند. آنها خیلی بیشتر نیاز به تمرین و کمک دارند.

وی در مورد سطح فوتبال بانوان ایران نسبت به استاندارهای جهانی فوتبال بیان کرد: ما به سطح استاندارهای جهانی نزدیک هستیم. با تیم ملی جوانان که به تورنمنت سوچی روسیه رفته بودیم با نتیجه دو بر صفر به تیم پنجم دنیا باختیم، در صورتی که در سال‌های قبل در چنین بازی‌ای 10 گل دریافت کردیم.  همچنین با نتیجه دو بر صفر با یک پنالتی نتیجه را به تیم اول آسیا واگذار کردیم  و  دو بر یک رومانی را که در رنکینگ فیفا 24 پله  از تیممان بالاتر است، بردیم.

وی در ادامه گفت: خیلی از مربیان باید بفهمند که به عنوان سرمربی تیم ملی باید خیلی حرفه‌ای باشند، فوتبال را ببینند و بفهمند. چنین مربیانی را خیلی کم داریم. برخی از اینهایی که هستند می‌آیند عکس بگیرند برای اینستاگرام که بگویند سرمربی تیم هستیم و از آن طرف هم نتیجه نمی‌گیرند! نیاز به افراد جدی‌تری داریم.  

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان در مورد بودجه و خدماتی که تیم ملی دریافت می‌کند اظهار کرد: فدراسیون تاجایی که بتواند برایمان امکانات فراهم می‌کند ولی تا وقتی که نتوانیم نتیجه خوبی بگیریم اسپانسری سمت ما نمی‌آید. پس به عنوان زنان قوی ایرانی باید خودمان را ثابت کنیم.

وی در مورد خوابگاه و زمین تمرین تیم ملی گفت: آرزویم است که کسی خوابگاه بانوان را بکوبد و یک ساختمان خوب و قشنگ از نو برایمان بسازد. اما در زمین بازی آکادمی تیم ملی چمن‌های مصنوعی را دارند تعویض می‌کنند.  امکانات بد نیست ولی می‌تواند بهتر باشد. این بهتر شدن با تصمیم خودمان است که چقدر می‌خواهیم به عنوان تیم ملی حرفه‌ای باشیم. بازیکنان می‌خواهند اینجا به خاطر چند تکه لباس غر بزنند یا اینکه بروند و قهرمان بشوند؟

به گزارش ماه تو دی، اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان زیر 17 سال بانوان در آکادمی فوتبال تیم ملی در حال برگزاری است. ملی پوشان که برای تورنمت دوستانه‌ای که در ایتالیا برگزار می‌شود در حال آماده شدن هستند و در اولین دیدار خود به مصاف تیم ملی آمریکا می‌روند. اسلوونی و ایتالیا دیگر تیم‌های حاضر در این تورنمنت دوستانه هستند.

انتهای پیام

Categories: مطالب ورزشی

Comments are closed.

مرگ اسکوبا

برزیل در نخستین فینال جام جهانی که با نتیجه بدون […]

برانکو گفت

گیشه اخبار داخلی ماه تو دی همه روزه به بررسی […]

قاسم‌پور:

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است با لغو دیدار تدارکاتی مقابل […]

آرزوی قلبی

گیشه اخبار داخلی ماه تو دی همه روزه به بررسی […]

درخشان: لژی

ملی‌پوش سابق ایران می‌گوید تیم ملی در کمتر از سه […]

RSS not configured

Sponsors